Sarajevo protutnjalo Širokim i pobjeglo Zrinjskom na dvocifrenu razliku

0
8

U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo uzbuđenja, a najzanimljiviji detalj dogodio se u 24. minuti kada su se oglasili domaći navijači Škripari. Naime, oni su se tada simbolično prisjetili tragično preminulog golmana Krešimira Bandića.

Tek su nakon toga domaći počeli prijetiti. U samo pet minuta izrodile su tri poluprilike u kojima su se našli Jurić, Franjić i Eliomar, ali bez konkretnog učinka pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

I u nastavku je Široki imao jalovu inicijativu, a onda je pola sata prije kraja meča Sarajevo povelo. Mujakić je uputio odličnu loptu za Tatara, koji neometano posprema loptu u mrežu za 0:1.

U roku narednih 10 minuta Bordo tim je postigao još dva pogotka i praktično riješio pitanje pobjednika današnjeg meča.

Prvo je Ahmetović pokrenuo sjajnu kontru te uposlio Hebibovića, kojem nije bilo teško matirati Bilobrka i udvostručiti prednost. Četiri minute kasnije Bekić je odlično uposlio Ahmetović, koji uvećava prednost na 0:3.

Intenzitet meča je do kraja utakmice opadao budući da su se domaći već ranije pomirili s porazom. Promjene rezultata više nije bilo.

Sarajevo je na prvom mjestu Premijer lige BiH i nakon ovog kola uvećalo je prednost u odnosu na drugoplasirani Zrinjski na velikih 11 bodova. Široki Brijeg je današnjim porazom izgubio treću poziciju, koju je prepustio Željezničaru.