Rukometašima Sandžački derbi

0
10

Novi Pazar – Rukometaši Novog Pazara su briljirali u odloženoj utakmici trećeg kola prvoligaškog karavana,protiv odličnih komšija iz Nove Varoši-30:23 (13:10).Pobeda Ikića i saigrača je ostvarena u sjajnom ambijentu,pred blizu 1000 gledalaca u dvorani Pendik,a utakmica je bila na vrhunskom nivou.

Domaći su u nekoliko navrata imali tri gola viška,no,Zlatar je uvek uspjevao da „ostane u utakmici“ i dođe do egala.U jednom trenutku,u drugom poluvremenu,Novovarošani su imali i rezultatsku prednost.Međutim,odluka je pala u poslednjih 5,6 minuta. Proradila je kontra plavih,koji su brzometno stigli do lepe zalihe,za protivnika nedostižne,pa su važni bodovi ipak ostali u Novom Pazaru.Epitet najefikasnijih pojedinaca derbija,na ravne časti su podelili Jolović i Grbić, sa po 11 golova,dok je čuvar mreže domaćina,Jeremić nanizao 14 odbrana. Na drugoj strani,njegov kolega,iskusni Hadžibegović je imao 10, od toga i jedan odbranjeni sedmerac. Nakon pet odigranih kola, na vrhu Prve lige-zapad su Šamot sa devet i Novi Pazar sa osam bodova.