Rukometaši Spartak Vojputa ubedljivi protiv Novog Pazara

0
10

Rukometaši Spartak Vojputa pobedili su večeras u Subotici ekipu Novog Pazara sa 34:25 (17:12), u utakmici 17. kola Superlige.

Pred oko 800 gledalaca u Hali sportova Dudova šuma, domaćin je bolje otvorio, već u šestom minutu vodio sa 4:0, a Pazarci do kraja nisu uspeli da priđu na manje od tri razlike.

Spartak Vojput je u dva navrata imao i 10 golova prednosti, u 52. minutu bilo je 30:20, a tri minuta kasnije i 31:21.

Najefikasniji kod Subotičana bio je najbolji igrač susreta Željko Šukić sa osam golova, a pratili su ga Ilija Petrović sa šest, te Dejan Karan i Nikola Stefanović sa po četiri pogotka.

Osmostruki strelac Armin Kaltak bio je najzapaženiji u gostujućem timu, Stefan Šaponjić dodao je šest, dok je Petar Žujović postigao četiri gola.

Pazar je ostao na 22 boda i zadržao je treće mesto na tabeli, a Spartak Vojput je peti sa 17.

Novopazarci u narednom kolu dočekuju sastav beogradskog Obilića, dok Subotičani gostuju Dinamu iz Pančeva.