Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci sa 3:0 porazila selekciju Kine

0
28

b_160913001BiH – Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru u okviru 3. kola grupe B rezultatom 3:0 u setovima porazila je selekciju Kine.

Naši zlatni momci večerašnju utakmicu sa Kinom otvorili su odlučno te su odmah u prvim sekundama susreta poenima Medića i Delalića otišli na +4, a kod rezultata 15:5 imali su prednost od deset poena. U tom dijelu dionice briljirali su Jusufović, Duran i Alibašić koji su sigurnom igrom na terenu prvi set osvojili sa sigurnih 25:14.

U drugom setu odbojkaši Kine pokazali su veći otpor na terenu našoj reprezentaciji sjedeće odbojke koji su kod rezultata 19:19 napravili preokret stigavši zaostatak od tri poena, nakon čega odlaze na +3 i drugi set osvajaju sa rezultatom 25:22.

Prve minute posljednjeg seta igralo se poen za poen sve do rezultata 10:10 kada naši zlatni momci odlaze na +4 (14:10), a svoju prednost su povećali i na +6 kod rezultata 18:12. Delalić i Hamzić su svojim poenima doprinijeli pobjedi naše reprezentacije koja je posljednji set osvojila sa 25:19 za konačnih 3:0.

Najuspješniji u našoj reprezentaciji bili su Duran sa 12 i Jusufović sa 11 poena, dok su u selekciji Kine svojim poenima se istakli Li Mangfa i Gao Hui sa po osam poena.

Posljednji meč u našoj grupi igrat će selekcija Ukrajine sa Iranom sa početkom od 1:30 sati nakon čega će biti poznat konačni poredak u našoj grupi gdje je naša reprezentacija na drugom mjestu.