Ređaju pobjede – FK Sandžak iz Frankfurta novi je lider gradske Lige A (Video)

0
30

U derbiju 29. kola frankfurtske Grupe lige zapad, kod dosadašnjeg lidera FK Rotvajs, fudbaleri Sandžaka su rezultatom 3:1 ostvarili jednu od najbitnijih pobjeda. U neizvjesnoj utakmici za prvo mjesto Sandžak je ušao bez povrijeđenog napadača Dina Cakovića i sa još nedovoljno opravljenim Aleksandrom Mastilovićem.

Poslije nekoliko prilika,Sandžak je poveo sa 1:0 golom Borisa Jukića u 35 minuti. Golom Aleksandra Mastilovića FK Sandžak duplirao je prednost.

Pored toga što je Sandžak djelovao ubjedljivije, domaći Rotvajs u 73. minuti smanjio rezultat na 2:1.  Konačan rezultat postavio je Semir Sadović koji je pogotkom u sudijskoj nadoknadi osigurao trijumf svom timu.  (klip: 11230009, vrijeme 14:30)

Ovom pobjedom fudbaleri Sandžaka preuzeli  prvo mjesto na tabeli. Sandžaklije sada samo jedna liga dijela od profesionalne Regionalne lige.