Poluvreme: Zvezda dominira protiv Novog Pazara – 3:0

0
17

StarSport

Novi Pazar – Novi Pazar dočekuje Crvenu zvezdu u zaostalom meču 26. kola Superlige Srbije. Novi Pazar – Crvena zvezda 0:3 (Luković 27, Vieira 38, Trtovac 43 (ag))

Već u prvom minutu došlo je do kratkog prekida, pošto su domaći navijači, koji slave rođendan svoje grupe, ubacili veliki broj papirnih traka u teren. Readarima su u pomoć priskočili i igrači na terenu, pa je susret ubrzo nastavljen.

Takođe, nedugo zatim, na istočnu tribinu počelo je da ulazi oko 500 navijača tima iz Beograda.

Prvu opasnost vidjeli smo u šestom minutu, kada je domaćin imao prekid, ali nije bilo opasno po gol Damira Kahrimana. S druge strane, Zvezda je za kratko vrijeme izvela dva udarca iz ugla, a odbrana Pazaraca je u oba navrata bila dobro postavljena i raščistila je opasnost u svom kaznenom.

Kapiten Crvene zvezde napravio je još jednu grešku, ovoga puta napucavši Voja Ubiparipa ispred kaznenog, ali je ovaj veoma loše šutirao iskosa i poslao loptu nekoliko metara pored stative. U 27. minutu videli smo i prvu intervenciju golmana, a nekoliko sekundi kasnije i vodeći pogodak.

Živković je šut Kataija uspeo da skrene u korner, da bi Luis Ibanjes poslao loptu na peterac, upisavši svoju osmu asistenciju u sezoni, a Luković se ispravio za nekoliko slabijih intervenciju u defanzivi – zakucavši loptu sa pet metara u mrežu – 0:1.

Aleksandar Luković upisao je prvi gol za crveno-bijele posle deset godina, tačnije od sezone 2005/06.

Veliku šansu za 2:0 Zvezda je propustila u 35. minutu – Ibanjes je poslao centaršut na drugu stativu, ali Katai nije uspeo da je skrene u gol, već samo da je podigne visoko na prvu stativu, gde se Slavoljub Srnić našao u skoku, da bi od cijele situacije na kraju gosti samo dobili novi korner.

Ipak, svega 180 sekundi kasnije, Beograđani su duplirali vođsto, posle školski odrađene akcije. Marko Petković je poslao dugu loptu iz auta, Demijen le Talek prevario dvojicu rivala i nastavio prodor po desnom krilu – uslijedio je idealan pâs za usamljenog Uga Vieiru koji je bio brži od Živkovića i glavom postigao svoj 19. gol u sezoni – 0:2.

Fantastični Portugalac nastavio je da održava prednost kao najbolji strelac Superlige, a bio je precizan i na devetom uzastopnom susretu u domaćem šampionatu.

Meč je praktično bio riješen dva minuta prije odlaska na odmor, kada je Srđan Plavšić prošao po desnom boku i posalo loptu na peterac, a Jasmin Trtovac nespretno reagovao i smjestio loptu u sopstveni gol – 0:3.