Pobjeda prikrila slabosti

0
24

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara savladali su Slogu iz Kraljeva sa 2:1, u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici uoči početka nove sezone u Super ligi Srbije.

Sloga je u meču bez mnogo šansi došla do vođstva od 1:0 golom Emira Rovčanina iz jedanaesterca u 19. minutu, a prethodno je golman domaćih Denis Mujkić oborio u svom kaznenom prostoru Marka Gobeljića.

Gosti su mogli da udvostruče prednost samo minut kasnije, ali je Mujkić uspeo da zaustavi šut Dragoljuba Anđelkovića sa ivice šesnaesterca.

Plavi su propustili da izjednače u 24. minutu, kada je jedanaesterac Irfana Vusljanina, dosuđen zbog prekršaja Rovčanina nad Enverom Alivodićem, uspio da zaustavi Slogin golman Nemanja Nastić.

Domaćin je do poluvremena zapretio i preko Ivana Đokovića, koji je u 34. minutu promašio glavom iz neposredne blizine poslije kornera Rista Ristovića.

Vusljanin je u 44. minutu dobio loptu od Miloša Bogunovića, ali je ciljao preko praznog gola.

Drugo poluvrijeme bilo je nesadržajno i donijelo je puno bezidejnih napada izmenjene domaće postave.

Novi Pazar je zapretio u 56. minutu, ali je šut Alivodića sa 18 metara zaustavio Nastić.

Vusljanin je u 82. minutu prošao po lijevoj strani i uposlio Sašu Popina, a rezervni napadač novopazarskog superligaša je izjednačio rezultat na 1:1.

Pobjedu Novopazarcima donio je Suad Nokić u 90. minutu. Mladi igrač sredine terena je bio snalažljiv i precizan u kaznenom prostoru Sloge poslije kornera Ramazana Biševića.

Utakmica na Gradskom stadionu je odigrana po sparnom vremenu, a na tribinama je bilo oko 4.000 gledalaca.

Novi Pazar: Mujkić (od 46. Đogatović), Lotinac (od 46. Kajević), Mujdragić (od 46. Bišević), Đoković (od 46. Jakovljević), Rnić (od 70. Arifović), Damjanović, Ristović (od 70. Nokić), Vusljanin, Alivodić (od 77. Bihorac), Bogunović (od 46. Jelić), Raščić (od 46. Popin).

Sloga: Nastić, Mladenović, Milovanović, Radosavljević (od 84. Drašković), Gobeljić, Antonijević (od 77. Stefanović), Anđelković (od 87. Radović), Marušić, Rovčanin, Mladenović, Miletić.

Sezona u Super ligi Srbije počeće 11. avgusta, a Novi Pazar će u prvom kolu dočekati ekipu Radničkog iz Niša.