Plavi bolji i od Arisa iz Limasola

0
5

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara savladali su kiparskog prvoligaša Aris iz Limasola sa 2:1, u prijateljskoj utakmici odigranoj na Zlatiboru.

Novopazarci su poveli u 26. minutu, kada je posle slobodnog udarca i centaršuta Šarca mrežu golmana Žilbera pogodio Babić.

Do kraja poluvremena Aris je imao tri odlične prilike, ali je čuvar mreže Novog Pazara Ristić zaustavio “zicere” Lazića u 35. i 40. minutu, a zatim i penal Malconija u 45. minutu.

Aris je izjednačio u 75. minutu, preciznim udarcem Želsona sa ivice šesnaesterca, a dva minuta kasnije isti igrač ponovo je ugrozio Ristića, koji je sjajno reagovao.

Pobjedu Novom Pazaru doneo je Kecap u 79. minutu, koji je bio na pravom mjestu posle odličnog udarca Cakovića sa 20 metara i Žilberovog kratkog odbijanja lopte.

Caković je u 89. minutu mogao da donese plavima i ubedljiviju pobjedu, ali je njegov pokušaj iz situacije “jedan na jedan” Žilber izbacio u korner.

Novi Pazar je igrao u sastavu: Ristić, Marković(od 46. Đurić), Šarac, Šunjevarić, Babić(od 61. Sočanac), Ostojić, Vusljanin(od 46. Ademović), Stojanović(od 46. Vujčić), Đalac(od 46. Kecap), Spasojević, Bogunović(od 61. Caković).

Za ekipu Arisa nastupili su: Žilber, Joanu, Vasiliu, Imperijale, Vasiljev, Kerkez(od 46. Radosavljević), Haralampus, Malconi(od 68. Želson), Jonesku(od 68. Marku), Lazić, Gonzalez.

Ova dva rivala odigraće prijateljski susret i 6. avgusta, što će Novopazarcima biti i posljednja kontrola pred start prvenstva u Super ligi.

Super liga Srbije počinje 13. avgusta, kada će Novi Pazar gostovati aktuelnom šampionu Partizanu.

Izvor: RadioStoPlus.com