Plasman prijepoljskih rukometaša u viši rang

0
15

Prijepolje – Rukometaši ekipe „Beli anđeo“ iz Prijepolja pobjedom protiv „Hidroelektrane B.B.“ sa 31:28, kolo prije završetka prvenstva, plasirali su se u prvu ligu Srbije grupa Zapad.

Pored ekipe „Belog anđela“ plasman u viši rang obezbedili su i rukometaši Arilja.

Poslije početne treme u uvodnom dijelu meča i vodstva gostiju od 3:0, rukometaši „Belog anđela“ preuzeli su konce igre u svoje ruke i na poluvreme otišli sa prednošću od tri gola. Sredinom prvog poluvremena  prednost je iznosila i 8 golova razlike, međutim gosti su smogli snage da se vrate u meč i da u 55 minutu povedu, nakon čega su prijepoljski rukometaši uspešno priveli meč kraju i obezbedili plasman u viši rang.

„Ovo je veliki uspjeh za prijepoljskii rukomet, koji je u poslednjih sedam godina u velikoj ekspanziji, kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji“-kazao je za Regionalnu televiziju trener RK „Beli anđeo“ Dejan Ćubić.

Golman Jusović, sa čak 17 odbrana ulivao je samopouzdanje domaćoj ekipi, dok je u napadu nezaustavljiv bio Aleksa Milošević sa 9 postignutih golova.

Odlukom uprave kluba sav prihod od prodatih ulaznica otišao je u humanitarne svrhe. U posljednjem kolu rukometaši „Belog anđela“ gostuju u Užicu gde će igratiprotiv istoimene ekipe.