Perfekt i Jing Jang osvojili šest medalja na prvenstvima Srbije

0
14

Novi Pazar – Novopazarski karatisti osvojili su ukupno šest medalja u borbama na državnim prvenstvima u poslednjih deset dana, od toga klub Perfekt dva srebra kod seniora i nada, a klub Jing Jang tri pionirska zlata i bronzu.

Trener Perfekta Edin Ujkanović ocenio je da su njegovi takmičari ostvarili dobar rezultat osvajanjem dve srebrne medalje u borbama na prvenstvima Srbije u Somboru i Paraćinu.

“Armin Zećirović prošle i Edis Biberović ove nedelje postali su vicešampioni Srbije. Mogli smo imati još dva odličja, ali se Nermin Zećirović povredio na seniorskom takmičenju do 60 kilograma, dok je poletarac Dženan Šabanović u kategoriji do 35 kilograma izgubio u drugom kolu’’, rekao je Ujkanović za Sto plus.

Armin Zećirović (-60 kg) je bio drugi na Prvenstvu Srbije za seniore prošle nedelje u Somboru, dok se Edis Biberović (+55 kg) pre dva dana okitio srebrnom medaljom kod muških nada rođenih 2000. godine na Prvenstvu Srbije za poletarce, pionire i nade u Paraćinu.

Odlične rezultate na takmičenju u Paraćinu zabeležile su pionirke novopazarskog kluba Jing Jang, koje su osvojile tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

Misala Pluncević (-42 kg) je postala prvakinja Srbije kod karatistkinja rođenih 2001. godine, Fehima Pluncević (+40) je trijumfovala u konkurenciji takmičarki rođenih 2002. godine, a u istom starosnom uzrastu zlatom se okitila i Sajma Žunić (-40 kg).

Pionirke Jing Janga su osvojile i bronzanu medalju ekipno kod takmičarki rođenih 2001. godine i kasnije.

Izvor: RadioStoPlus.com