Pazarci razočarali, poraženi od Čukaričkog

14
19

Novi Pazar – Fudbaleri Čukaričkog ostvarili su pobedu u 17. kolu Jelen Superlige protiv Novog Pazara 2:1 i tako preuzeli drugu poziciju u prvenstvu, a Vojvodina je istim rezultatom savladala Mladost i bacila Crvenu zvezdu na četvrtu poziciju. Rad je u Čačku bio bolji od Borca 1:0, a istim rezultatom Donji Srem je savladao Voždovac, Napredak porazio Radnički 1923 i Spartak slavio nad OFK Beogradom.

Čukarički je preokretom protiv Novog Pazara na gostovanju došao do druge pozicije u prvenstvu i dokazao da se radi o veoma skladnom kolektivu koji je spreman svima da pomrsi račune.

Pazarci su pred praznim tribinama poveli preko Radivojevića u desetom minutu, ali je 11 minuta kasnije Igor Matić poravnao rezultat. Matić je učestvovao i kod pobedonosnog gola u 47. minutu pošto je uposlio Slavoljuba Srnića koji je izbegao ofsajd i ubacio loptu u mrežu.

Vojvodina je slavila protiv Mladosti i izjednačila se po bodovima sa Zvezdom, ali ima bolju gol razliku. Vodeći pogodak za Novosađane postigao je Gaćinović u 60. minutu na asistenciju Lukovića. Četiri minuta kasnije, Ivanić je matirao Krznarića i udvostručio prednost.

U 75. minutu štoper Pekarić dobija žuti karton, a zatim Golemić sa bele tačke vraća Mladost u igru, ali se na kraju ispostavilo da je postigao samo počasni gol

Borac se našao u zoni ispadanja nakon 17. kola, a direktno na njihovu poziciju uticao je Mihajlović koji je u 32. minutu doneo pobedu Radu u Čačku. Iskusni Spalević pogotkom u 49. minutu bio je heroj pobede Donjeg Srema na gostovanju Voždovcu, dok je Napredak slavio nakon što je Ivičić zatresao mrežu Radničkog 1923 u 26. minutu.

Jedini pogodak za Spartak u Subotici postigao je Ivanović u 14. minutu, a to je na kraju bio i pobedonosni protiv OFK Beograda.