Pazarci bolji u derbiju, uspješan derbi trenera Gavrilovića

0
13

Klub malog fudbala Novi Pazar pobedio je večeras ekipu niškog Vinter sporta sa 5:3, u meču 16. kola Prve futsal lige.

Pred oko 150 gledalaca u dvorani Pendik, gosti su poveli golom Marka Cenića u 13. minutu, a nepunih sedam sekundi pre kraja prvog poluvremena izjednačio je Milan Mutavdžić.

Mersid Radetinac je u 23. minutu realizovao penal sa šest metara za vođstvo domaćina od 2:1, da bi Dejan Jovanović u 32. doneo Pazarcima dva gola prednosti.

Cenić se već u narednom minutu ponovo upisao u strelce za 3:2, Mutavdžić je svojim drugim golom u 34. povisio na 4:2, ali je dva minuta kasnije rezultatsku neizvesnost vratio Vladimir Ristić.

Tim iz Niša je od 39. minuta igrao bez Nenada Rančića, koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog opstrukcije igre.

Jovanović je u poslednjem, 40. minutu drugi put pogodio mrežu Vinter sporta za konačnih 5:3 za Pazar, na čijoj klupi je debitovao Marko Gavrilović.

Gavrilović je krajem prošle sedmice nasledio Nenada Veljkovića, koji je napustio ekipu posle pobede u kup utakmici u Pirotu (9:5).

Pazarci su na teren istrčali u majicama sa imenom Senada Ljajića, a utakmica je počela minutom ćutanja u čast tog istaknutog fudbalskog radnika, te Huseina Župljanina i Ernada Bakana.

Novi Pazar je četvrti na tabeli sa 26 bodova, tri više od šestoplasiranog Vinter sporta.

Ekipa Novog Pazara u narednom kolu gostuje Ivanjici, dok Vinter sport dočekuje Srpsku iz Beograda.