Pazar izgubio 2:0 na Marakani

7
38

Novi Pazar, Srbija – Posle remija sa Napretkom u Kruševcu, crveno-beli su dočekali uzdrmane Pazarce, koje vodi pomoćni trener Izet Ljajić dok rukovodstvo ne nađe naslednika Kanatlarovskom.

U tim se vratio Lazić posle jedne utakmice pauze zbog povrede, dok je Bosančić prvi put bio u startnoj postavi Zvezde u zvaničnom meču. U prvih deset minuta, Zvezda je pokazala inicijativu i želju da što pre povede, a jedan pokušaj Kovačevića sa distance zaustavio je Zečević.

Odolevali su gosti do 14. minuta, kada je Rakić izbegao ofsajd zamku i sa peterca plasirao loptu u mrežu za 1:0. Tome je prethodio Lazovićev prodor po desnom boku, na drugoj strani je Mijailović dočekao loptu i prosledio je ka Rakiću za rutinski pogodak.

Gusle na severnoj tribini“Delije” su prepoznatljive po originalnim koreografijama, ali se su ovaj put na severnoj tribini mogle videti i čuti gusle.

Nije bilo uzbuđenja zatim do 28. minuta, kada je Bosančić dočekao ubacivanje Mijailovića i šutirao glavom, a lopta se od zemlje odbila do stative, koju je okrznula i otišla van terena. Hadžibulić je samo pravio probleme odbrani domaćina, a iz drugog plana u šansi se našao Kecap, kom je Petković onemogućio da zatrese mrežu sa peterca u završnici poluvremena.

Lalatović je u međuvremenu odlučio da napravi izmenu, pa je mesto Vukana Savićevića zauzeo mladi makedonski reprezentativac Daniel Avramovski, koji je klubu doneo pobedu protiv subotičkog Spartaka pred reprezentativnu pauzu.

Baš njegova upornost je omogućila Zvezdi da uveća vođstvo u 54. minutu, pošto se izborio za loptu koju je Rakić poslao u mrežu, ali uz malu pomoć Tintora, kog je pogodila i promenila pravac prevarivši Zečevića.

Lalatović je dao priliku i Kataiju, a dobio je i Rajković šansu da se istakne, kada je u 71. minutu odbranio snažan udarac Mijića sa ivice šesnaesterca. Zahvaljujući tome, nastavio je niz pošto je ovo šesta uzastopna prvenstvena utakmica na kojoj nije primio gol.