OŠ „Salko Aljković“ odbranila titulu prvaka

0
85

Prvo-mjesto-OS-S.AljkovicPljevlja – U organizaciji Školskog sportskog saveza Pljevalja i ŠK „Osnovnih i srednjih škola“ Pljevlja, u okviru Školskih sportskih igara u OŠ „Salko Aljković“, dana 19 marta 2014 godine, održano je ekipno prvenstvo pljevaljskih osnovnih škola u šahu za 2014 godinu.

Na prvenstvu je učestvovalo 6 osnovnih škola. Igralo se po bergerovom sistemu 5 kola. Tempo igre bio je 20 minuta po igraču. Titulu prvaka odbranila je ekipa OŠ „Salko Aljković“ koja je osvojila 8 meč bodova (15 poena), drugo mjesto osvojila je OŠ „Boško Buha“ sa 7 meč bodova (14 poena) a treće mjesto osvojila je OŠ „Ristan Pavlović“ sa 7 meč bodova (12,5 poena). Pobjednička ekipa OŠ „Salko Aljković“ nastupala je u sastavu Drašković Aleksandar, Sokolović Amnel, Ječmenica Stefan i Kuloosmanović Haris. Najuspješniji takmičari prvenstva bili su Ćirović Miroljub i Ajanović Berina sa maksimalnim učinkom od 5 poena.

Prvenstvo su uspješno sudili Savo Bakrač i Matija Zorić. Organizator je obezbjedio za tri prvoplasirane ekipe medalje a pehari će biti uručeni istovremeno sa uručenjem pehara u drugim sportovima . Pobjednička ekipa OŠ „Salko Aljković“ stekla je pravo učešća na regionalnom takmičenju u Bijelom Polju. Prošle godine ova ekipa je sa trenerom Faikom Muhovićem osvojila drugo mjesto na finalnom turniru.