Novopazarkama četiri titule prvaka Srbije

1
17

Novi Pazar – Četiri takmičarke Kluba borilačkih sportova Novi Pazar postale su prvakinje Srbije u ženskom boksu, na prvenstvu koje je održano u Kačarevu kod Pančeva.

Seniorska prvakinja Srbije u kategoriji do 48 kilograma postala je Mirela Barudžić, dok je Ajla Lukač bila najbolja u konkurenciji mladih bokserki do 51 kilograma.

Preostale dvije titule prvaka države osvojile su juniorke Saida Bukvić i Semra Bogućanin, u kategorijama do 66, odnosno 50 kilograma.

Istovremeno, Bukvićeva je proglašena za najbolju juniorku prvenstva, dok je klub iz Novog Pazara bio najbolji u ženskoj konkurenciji.

“Prezadovoljan sam rezultatima, koji su potvrda našeg kvalitetnog rada. Sve četiri moje takmičarke osvojile su najsjanija odličja, a do pobjeda su dolazile na efektan način i najčešće veoma brzo”, rekao je radiju Sto plus trener KBS Novi Pazar Husein Dupljak.

Barudžićeva je u finalu savladala Janjićevu iz pančevačkog Profesionalca prekidom borbe u prvoj rundi, dok je Lukačeva primorala na predaju u drugoj rundi Čundrićevu iz šabačkog kluba Rajša.

Saida Bukvić je već u prvoj rundi završila meč protiv Milenkovićeve iz Banata, a Semra Bogućanin je morala dva puta u ring. Najpre je u polufinalu savladala Terzićevu iz Smedereva, a zatim u finalu i Davidovićevu iz Profesionalca.

“Kruna svega bi mogao da bude nastup Mirele Barudžić na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto je uskoro očekuje kvalifikacioni turnir. Takođe, na prvenstvu Svijeta za žene u kineskom gradu Ćinhuangdao, već sledećeg mjeseca, očekujem učešće četiri moje takmičarke”, kazao je Dupljak.

Trodnevno Prvenstvo Srbije u ženskoj konkurenciji, kao i u muškom boksu za školarce, pionire i juniore, okupilo je 149 takmičara iz 46 klubova.

Organizatori ovog takmičenja bili su BK Profesionalac i Bokserski savez Srbije.

Izvor: RadioStoPlus.com