NOVOPAZARCI SE NE PREDAJU – Pavišić: Mesto nam je u eliti

0
267

Novi Pazar se pobedom u Subotici pomerio sa poslednje pozicije, vezista vodećim golom otvorio put ka slavlju.

Koliko je Novi Pazar u svakom segmentu igre i gotovo svih 90 minuta bio iznad Spartaka, ako se izuzme prvih 15 minuta drugog poluvremena, najbolji opis dobija se pregledom golmanskih odbrana. Luka Kukić, čuvar mreže Pazaraca, ne da čestito nije uhvatio  loptu posle šuta igrača domaćeg tima, već se to nije dogodilo ni bukvalno, za razliku od svog kolege Dubljanića. Visokim ritmom i okrenutošću ofanzivi Plavi su lomili rivala i na kraju ga bacili na kolena pobedom čistom kao suza.

To je najpravedniji ishod posle svega što je viđeno, pa i nakon tog olako presuđenog penala za Spartak posle bezazlenog ili nepotrebnog kontakta u bezopasnoj zoni. Da je Spartak osvojio bod iz jedanaesterca bila bi to velika nepravda. Povrh svega, opovrgnuta je teorija po kojoj isti protivnik na istom terenu i u veoma kratkom razmaku ne može da se pobedi dva puta. Još je ovoga puta i rezultatski i po igri to bilo ubedljivije nego pre 25 dana.

Ukoliko Novi Pazar ostane superligaš, ma šta se u nastavku doigravanja dešavalo, gol Ibrahima Mustafe iz 73. minuta za vođstvo (2:1) biće ključan ili jedan od ključnih detalja podviga. Izmislio je Mustafin talenat slalom kroz odbranu Spartaka i kad bi se 95 odsto igrača na našim terenima posle oštrog ulaska u telo od strane Bijelovića odlučilo za pad, on je izdržavši kontakt nastavio i efektno završio ono što je zamislio. Da te minijature nije bilo opstanak koji je do tada bio sakriven iza brda ne bi se pojavio na čistini.

Uvod u rapsodiju u plavom bio je još jedan efektan gol, prvi Filipa Pavišića u dresu Novog Pazara.

– Srećan sam jer sam pogodio u važnoj utakmici, pa kad se to spoji sa nedavnim rođenjem sina Nikše normalno je da mojoj radosti nema kraja.

Trenutak kad je gol postignut i način na koji je do njega došlo ohrabruju pred seriju odlučujućih mečeva.

– Najvažnije je da smo osvojili tri velika boda i da sad dočekujemo Mladost sa mnogo samopouzdanja. Nadam se da ćemo ovu pobedu overiti u četvrtak pred našim navijačima. Ovo mi je možda i najvažniji gol u karijeri jer je postignut levom, slabijom nogom. Sve ćemo dati da Novi Pazar ostavimo tamo gde mu je i mesto – u eliti. Imamo odličnu atmosferu u timu i svi smo spremni za ostvarenje velikog zajedničkog cilja – puca od vere u sebe i momke Pavišić.

Tačku na povratak u izjednačenu trku koja vodi do opstanka stavio je Stefan Dimić hitrim rešenjem u 82. minutu.

– Igrač koji je bio ispred mene se okliznuo i još mu je lopta prošla ispod noge. Nije me iznenadio taj propust. Idemo redom, jedna po jedna pobeda, i tu smo. Važno je da pobeđujemo, a onda će se desiti i da nam se neki drugi rezultati poklope – viđenje je Dimića.