Novom Pazaru derbi protiv Borca

0
20

Košarkaši Novog Pazara savladali su večeras ekipu čačanskog Borca sa 77:68 (22:20, 19:12, 16:23, 20:13), u zaostaloj utakmici 23. kola Košarkaške lige Srbije.

Pazar je vodio u većem dijelu meča, a u 22. minutu pri rezultatu 47:34 imao je maksimalnih 13 poena prednosti.

Borac je preokrenuo i u 35. minutu poveo sa 66:62, ali je domaćin u finišu stigao do pobede, koja ga ostavlja u igri za drugo mesto i plasman u ABA 2 ligu. s

Pazarce su predvodili Marko Radonjić sa 20, Sead Hadžifejzović sa 19 i Tarik Brunčević sa 14 poena, a pratili su ih Nikola Vujović sa devet i Nemanja Krstić sa osam poena.

Najbolji u redovima Borca bili su Radovan Đoković sa 15, Đorđe Majstorović sa 12, Strahinja Gavrilović sa devet i Marko Marinović sa osam poena.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 1.600 gledalaca.

Uprkos porazu, Borac je zadržao prvo mesto na tabeli sa 21 pobedom i četiri poraza, dok je trećeplasirani Pazar na skoru 19/6.

Pazar u poslednjem kolu dočekuje ekipu Dinamika, a Borac gostuje Tamišu.