Novi Pazar slavi, Superliga blizu

1
26

Novi Pazar – U derbiju 19. kola, Novi Pazar savladao Banat, BASK se “kockao” protiv Kolubare, Mladi radnik sa devetoricom do pobjede.

Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 8.000. Sudija: Denis Trailović (Zaječar) 7. Pomoćnici: Denis Ferček (Aleksinac), Dejan Najdić (Sokobanja). Žuti kartoni: Lotinac (Novi Pazar), Ćulibrk, Stamenković (Banat). Strelac: Đalac u 70. minutu.

Igrač utakmice: Miloš Đalac.

Novi Pazar : Pustinjaković 7, Lotinac 7, Babić 7, Višković 7, Arifović 6, Paunović 6 (od 66. Selimović –), Prodanović 7, Kaizi 5,5 (od 46. Bejtović 7), Đalac 8, Kecap 7,5, Spasojević 6,5 (od 80. Škrijelj –).

Banat: Knežević 7, Ćulibrk 7, Pilipović 6,5, Jeremić 7 (od 75. Ristović –), Stamenković 6,5, Milojević 5,5 (od 71. Ćurović –), Marsel 7, Vujović 6,5, Kiš 6,5, Stevanović 6, Jovandić 6,5.

Zrenjaninci su posle 200 dana i 15 prvenstvenih rundi srušeni pored Jošanice. Novi Pazar je zahvaljujući više borbenoj nego kvalitetnoj igri, minimalno savladao Banat, koji je pred goropadnim domaćinom posle dopadljivog nadigravanja, položio oružje. Strelac jedinog pogotka i junak u ekipi najstarijeg prvoligaša bio je Miloš Đalac.

Trenutak odluke desio se u 70. minutu, kapiten Ljubomir Stevanović je izgubio loptu na sredini terena, najsnalažljiviji bio uporni Đalac i iznenada, sa više od 20 metara silovito šutirao. Posle udarca, na putu ka mreži, lopta je odskočila ispred zbunjenog golmana Marka Kneževića, kome nije preostalo ništa drugo nego da je pogledom isprati na putu do mreže – 1:0.

U prvom poluvremenu bilo je šansi na pretek, najčešće ispred gola Banata, ali Paunović i Đalac, dva puta, umjesto okvira gola promašili su cilj. Slično se dešavalo u nastavku kad su Bejtović i opet Đalac, iz povoljnih prilika, također, bili neprecizni. Ni gosti nisu bili bez šansi.

Najpovoljniju je pet minuta posle odmora imao Vujović, ne očekivano se našao pred Pustinjakovićem ali je brzopleto reagovao.

Akteri derbija zaslužili su čestitke za obostrano borbenu igru, a pobeda je donijela neskrivenu radost navijačima domaćina dok su simpatični i jalovi Zrenjaninci, ispraćeni aplauzima.
Lider PLS, BASK je protiv “fenjeraša” Kolubare prikazao dva lica. U prvom poluvremenu odlično, a u drugom je Kolubara mogla bar do boda, jer je propustila nekoliko velikih prilika.

Mladi radnik je sa devetoricom pobijedio Dinamo iz Vranja i sa novim bodovima ušao je u “mirnu luku”. Big Bul je odigrao odlično protiv niškog Sinđelića i zasluženo je slavio – 2:0.
Važne bodove spasa osvojio je i Teleoptik protiv novosadskog Proletera.

Izvor: SandzakLive.rs