Novi Pazar preokretom do pobJede nad Dinamikom

0
13

Košarkaši Novog Pazara savladali su večeras na svom parketu ekipu Dinamika sa 95:89 (19:24, 19:26, 29:20, 28:19), u utakmici devetog kola Košarkaške lige Srbije.

Poslednje vodjstvo u prvom poluvremenu domaćin je zabeležio u osmom minutu pri rezultatu 17:16, Beogradjani su do odmora konstantno imali prednost, a u 21. minutu ostvarili su i maksimalnih plus 15, bilo je 38:53.

U 25. minutu zbog druge tehničke je isključen traner Pazaraca Oliver Popović, a uprkos činjenici da je Dinamik u 36. minutu vodio sa pet razlike (80:85), domaćin je u završnici bio sigurniji i stigao je do pobede.

Najefikasniji u timu Novog Pazara bio je Aleksandar Todorović sa 34 poena, uz indeks uspešnosti 39, a istakli su se i Nikola Korać sa 18 poena i devet asistencija (indeks 25), te Milan Vulić sa 15 poena.

Najbolji u gostujućem sastavu bio je Milan Pašajlić sa 26 poena, pratio ga je Akaj Mert sa 16, dok je Bojan Tomašević upisao 14 poena.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 700 gledalaca.

Dinamik i Novi Pazar drže četvrto i peto mesto na tabeli sa po šest pobeda i tri poraza.

Pazar će u 10. kolu gostovati užičkoj Slobodi, a Dinamik će dočekati Vojvodinu iz Novog Sada.