Novi Pazar nastavio sa dobrim rezultatima

0
3

Novi Pazar – Novopazarci su pobjedu u Apatinu, u prvenstvenom meču protiv Mladosti, obezbjedili “prvencima’’ trojice fudbalera koji su u zimskom prelaznom roku došli na Gradski stadion.

Iako je Mladost vodila sa 1:0 i 2:1, golovima Mirka Radenovića u 18. i 35. minutu, gost je osvojio sva tri boda zahvaljujući preciznosti Nebojše Skopljaka u 23. minutu, Nenada Simića u 65. i Nebojše Stanojlovića u 79. minutu utakmice.

Tako je Novi Pazar nastavio sa dobrim rezultatima u Apatinu, gdje je u posljednja četiri ligaška duela doživio samo jedan poraz i to 18. maja 2008. godine kada je Mladost slavila sa 2:0.

Novopazarci su, do jučer, u tekućoj sezoni samo jednom postigli tri gola na utakmici, ali na svom terenu. Dogodilo se to 6. septembra minule godine, protiv istog ovog protivnika, kada je zabilježena pobjeda od 3:1.

Tri gola u gostima Novi Pazar je, prethodno, posljednji put postigao 28. novembra 2007. godine, na Banjici, u pobjedi protiv Rada od 3:2.

Zanimljivo da je taj susret također odigran u srijedu, u okviru vanrednog 15. kola tadašnje Telekom Prve lige Srbije.

Sljedeći protivnik plavih je novosadski Proleter, koji će u subotu, u meču 22. kola, prvi put igrati utakmicu za bodove u Novom Pazaru.

Trenutno petoplasirani tim lige je u jesenjem dijelu prvenstva, na stadionu “Slana bara”, savladao Novopazarce sa 1:0.

Izvor: RadioStoPlus.com