Novi Pazar bolji od Hajduka

0
12

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara pobijedili su ekipu Hajduka rezultatom 2:1 (0:0), u prijateljskom meču odigranom na Tari. Golove za Pazarce postigli su Mujdragić u 47. (p) i Đoković u 74, dok je strijelac za Kuljane bio Kiš u 54. minutu.

Bijeli su odlično otvorili meč i diktirali tempo u prvih 45 minuta. Prvu šansu stvorili su već u 12. minutu, kada je Ćovin odlično proigrao Sekulića, koji je izašao sam pred protivničkog golmana i šutirao pored gola.

U 28. minutu, dvije identične prilike pred pazarskim golom. Adamović je centrirao nakon prekida iskosa sa desne strane, sjajno je skočio Mirosavljev i oštro šutirao sa desetak metara, ali je Mujkić fantastično intervenisao.

Nedugo zatim, ponovo centaršut i ponovo je šesnaestogodišnji Mirosavljev skočio, ali je lopta ispred gol linije izbačena u korner.

U nastavku meča, omladinci Hajduka su istrčali na teren, dok je Dragoljub Bekvalac ukazao šansu prekaljenim superligaškim igračima poput Lotinca, Bogunovića, Raščića, Đokovića i Mujdragića, tako da je poraz Kuljana i logična posljedica.

Već u 47. minutu, Raščić je pobjegao Mezeiju, koji je načinio faul u Hajdukovom šesnaestercu. Hajdukov igrač, trenutno na pozajmici u Pazaru, Ahmed Mujdragić bio je precizan sa bijele tačke za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije, Perić je sjajno uposlio Kiša, koji je pobjegao pazarskoj odbrani i lobovao istrčalog Đogatovića za 1:1.

Nedugo zatim, Kiš je odlično probio po desnoj strani i bio fauliran u šesnaestercu, ali nije želio da padne i tako izbori očit jedanaesterac, već je sportski nastavio do kraja i opasno tukao ka protivničkom golu.

Najava drugog pazarskog gola viđena je pet minuta kasnije. Pogriješio je Mezei, stuštio se ka golu Miloš Bogunović, ali je Perić maestralno intervenisao.

Konačan rezultat postavljen je u 74. minutu utakmice. Nakon kornera i odbijene lopte, sa lijeve strane je centrirao Rnić, a sa penaltika je lijepo skočio Đoković i neodbranjivo šutirao u rašlje Perićevog gola.

Izvor: FKHajduk.rs