Medalja za Sandžak

2
21

Novi Pazar – Na prvenstvu Srbije za sve kategorije i uzraste održanom u Loznici 28-30. 4. 2011. pioniri Bokserskog kluba „Novi Pazar“ u konkurenciji između 226 takmičara osvojili su dvije zlatne i jednu bronzanu medalju.

Ubejd Dudić je po drugi put za redom osvojio titulu prvaka Srbije, ovoga puta u kategoriji 35-37 kg, pobjedivši apsolutnog favorita i prošlogodišnjeg prvaka u ovoj kategoriji nokautom u trećoj rundi. Pored toga, Ubejd je proglašen za najboljeg pionira u svim kategorijama. Uz Ubejda, puleni trenerskog tandema Esad Beširović i Izet Lukač opravdali su dobijenu šansu: Arif Čmajčanin osvojivši zlatnu, Abid Čmajčanin bronzanu medalju.

Uspjeh je utoliko veći što ovi mladi šampioni nemaju nikakvu podršku gradskih vlasti. Sva putovanja na takmičenja finansiraju sami ili uz podršku prijatelja. Ne posjeduju ni osnovne uvjete za rad, čak posuđuju opremu (kacige i rukavice) od drugih takmičara. Njima svaka čast, a gradskim vlastima crn obraz.

Izvor: SandzakPRESS.net