LUDNICA U TURSKOJ :Gulijev naslijedio Bolta na 200 metara i osvojio zlatnu medalju (Video)

0
12

LUDNICA U TURSKOJ :Gulijev naslijedio Bolda na 200 metara i osvojio zlatnu medalju POGLEDAJTE VIDEO

Turski sprinter Ramil Gulijev (27) osvojio je naslov svjetskog prvaka na 200 metara na atletskom Svjetskom prvenstvu u Londonu, on je do fenomenalnog  rezultata stigao s vremenom od 20.09 sekundi.

Gulijev je bio prvi  ispred Vejda Van Nikerka iz Južne Afrike i Džerima Ričardsa s Trinidada i Tobaga.

Gulijev je imao tek 11. najbolji rezultat ove godine u svijetu u ovoj disciplini od 20.08, a nije ga čak morao niti nadmašiti kako bi stigao do naslova svjetskog prvaka s dvije stotinke prednosti u odnosu na srebrnog Južnoafrikanca Waydea van Niekerka (25) i brončanog Jereema Richardsa (23) s Trinidada i Tobaga.

U Turskoj je veliko slavlje. Predsjednik Erdogan je čestitao Gulijevu na ovoj velikoj pobjedi.