Ljajić pokrenuo Bešiktaš sa kreča

0
14

Ljajić pokrenuo Bešiktaš sa kreča, pa proslavio kao Luka

Antalijaspor je na svom terenu dočekao fudbalere Bešiktaša, a gosti su u 20. kolu prvenstva Turske slavili sa čak 2:6 (0:3).

U prvih pola sata nije bilo golova, ali je odbranu domaće ekipe u 35. minutu otključao Adem Ljajić.

Reprezentativac Srbije je veoma precizno izveo najstrožu kaznu.

Do kraja prvog dela, još dva gola za Bešiktaš, Tokoz i Hačinson su bili strelci u 39. i 43. minutu, za 3:0 u korist gostiju na poluvremenu.

U nastavku je domaćin uzvratio nakon šest minuta preko Dukare, ali je u 67. minutu Dursun pogodio sopstvenu mrežu, pa je Bešiktaš ponovo imao tri gola viška (1:4).

U 81. minutu je teren napustio Ljajić, a u igru je umesto Pazarca ušao novajlija Šinđi Kagava, Japanac je u smiraj prelaznog roka stigao iz Borusije Dortmund.

Odmah je pokazao da će biti veliko pojačanje, kako je već u narednom minutu povisio prednost Bešiktaša. Majstorski je izlomio čuvara i po zemlji loptu poslao u bliži ugao protivničkog gola.

Samo tri minuta kasnije, ponovo na scenu stupa Japanac. Ovoga puta postiže fantastičan gol iz slobodnog udarca sa oko 30 metara udaljenosti. Prevario je golmana let lopte, koja nije išla previše brzo, ali je ipak završila u mreži.

Konačan rezultat je u 90. minutu postavio Čiko.