Kros RTS-a: Amela Terzić najbolja u Zaječaru

0
15

f9d4a4628cee4336658c5b5a1c00ddd1_MNovi Pazar – Novopazarska atletičarka Amela Terzić bila je najbolja u trci seniorki na četiri kilometra u Zaječaru, na prvom od četiri krosa iz ovogodišnje RTS-ove serije.

Ona je trijumfovala ispred klupske koleginice Teodore Simović, dok je Elvedina Zornić u cilj ušla kao četvrtoplasirana.

Novopazarski osnovci osvojili su u Zaječaru još tri medalje, od čega dve najsjajnije.

Adem Ziljkić trijumfovao je u trci učenika osmih razreda na 1.000 metara, gdje je Tarik Žirčanin zauzeo četvrto mjesto.

Najbolji kod učenika četvrtih razreda na 600 metara bio je Hamza Hanić, dok je Ajši Džidić pripalo drugo mjesto u konkurenciji učenica sedmih razreda.

Kros RTS-a se ove godine organizuje po 23. put, a sledećeg vikenda takmičenja će se održati u Požarevcu.

S druge strane, Jasmin Ljajić i Muamer Hasanović trčali su na Gradskom stadionu u Užicu povodom obeležavanja Dana grada.

Ljajić je na stazi dužine 3.000 metara osvojio drugo mjesto sa 8:19.7 minuta, dok je Hasanović u istoj trci bio peti ličnim rekordom od 8:28.5 minuta.