Jošanica – Loznica 4:1

0
16

Fudbaleri Jošanice pobjedili su danas Loznicu sa 4:1, u poslednjoj utakmici 16. kola Srpske lige Zapad.

Domaćin je na Gradskom stadionu poveo golom Sadina Smajovića u 39. minutu, četiri minuta kasnije izjednačio je Goran Matić, a u nadoknadi vremena u prvom delu susreta Ensar Brunčević doneo je novu prednost pazarskom srpskoligašu.

Kapiten Jošanice Edis Ibrahimović povisio je u 50. minutu na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Sead Hadžibulić u 68. minutu.

Golman Jošanice Jasmin Koč odbranio je u 78. minutu jedanaesterac, koji je izveo Stefan Tripković.

Tutin je savladao gostujuću Mokru Goru iz Zubinog Potoka sa 2:1, istim rezultatom Sloga je u Požegi slavila protiv aranđelovačke Šumadije, Polet je u Ljubiću poražen od Smedereva 1924 sa 1:3, dok je Proleter u Mihajlovcu bio bolji od pribojskog FAP-a rezultatom 1:0.

Na vrhu su i dalje Smederevo 1924 i požeška Sloga sa po 32, Tutin sa 30 i Jošanica sa 29 bodova, dok je Loznica na 12. mestu i ima 18 bodova.

Između ostalih, u narednom kolu sastaju se Jošanica – Provo, FAP – Tutin, Smederevo 1924 – Drina, Mladi radnik 1926 – Sloga Požega i Loznica – Proleter Mihajlovac.