Još jedno zlato za Milanka Petrovića

2
12

8490355b9a72d87bb2f3f4020e6fb6d2_MSjenica – Sjeničak Milanko Petrović osvojio je danas na 26. Zimskoj univerzijadi u Trentinu zlatnu medalju u skijaškom trčanju na 10 kilometara slobodnim stilom.

Reprezentativac Srbije u nordijskom trčanju i biatlonu je do svoje treće medalje na ovom takmičenju, a druge zlatne stigao u vremenu 23 minuta, 57 sekundi i četiri desetinke.

Drugoplasirani Belorus Mihail Semjonov bio je 5,5 sekundi slabiji, dok je Raul Šakirzjanov iz Rusije osvojio je treće mjesto sa 13,7 sekundi zaostatka za Petrovićem.

Preostala dvojica reprezentativac Srbije iz Sjenice, Rejhan Šmrković i Dževad Hadžifejzović zauzeli su 65. i 69. poziciju.

Petrović (25) je u Trentinu prethodno osvojio zlato u sprintu na 10 kilometara i bronzu u individualnoj trci na 20 kilometara, dok je u poteri na 12,5 kilometara bio šesti.
Zimska univerzijada završava se 21. decembra.