Ibrahimović odveo Švedsku na Euro!

0
9

Zlatan je u 34. godini ipak uspio da odvede svoj nacionalni tim na jedno veliko takmičenje.

Večeras su odigrane dvije utakmice baraža za odlazak na EURO 2016. godine u Francuskoj, a plasman na završni turnir su ostvarile Švedska i Ukrajina.

svedska-danska
U prvom susretu Švedska je nakon pobjede 2:1 na domaćem terenu, večeras remizirala (2:2) sa Danskom i tako ovjerila vizu za Francusku.

Već u 19. minuti susreta Zlatan Ibrahimović je na asistenciju Kallstroma doveo goste u vodstvo da bi isti igrač u 76. minuti utakmice postigao drugi pogodak za Švedsku.

Izvor: VijestiBa