Hodžić prvak Srbije na drumu kod mlađih kadeta

0
14

Novi Pazar – Mlađi kadet Trnave Almin Hodžić osvojio je u nedjelju titulu prvaka Srbije u drumskoj vožnji u Čačku, dok je dan ranije u disciplini hronometar, na stazi Beranovac kod Kraljeva, bio treći.

Talentovani Novopazarac je do pobjede na drumu došao u sprintu šestorice vozača posle pređenih 30 kilometara, vremenom od 50 minuta i 42 sekunde, ispred Alekse Radivojevića iz valjevske Bobe i Marka Kasapovića iz Novog Sada. Aldin Društinac iz Trnave je u istoj trci zauzeo 16. poziciju, dok je Admir Kolašinac (Trnava) završio na 27. mjestu.

Hodžić, učenik Bajrama Kolašinca, osvojio je još jednu medalju na državnom prvenstvu, pošto je bio treći posle 40.29 kilometara duge vožnje na hronometar, iza prvoplasiranog Jovana Jovanovića iz Bobe i Kasapovića.

Esad Hasanović, Novopazarac u ekipi Radničkog iz Kragujevca, je bio treći kod elite u vožnji na hronometar (46.12 km), iza šampiona Ivana Stevića iz turskog tima Salkano i kasnijeg prvaka na drumu – Nikole Kozomare iz beogradskog Partizana.

Hasanović je, također, bio šesti na drumu u najjačoj kategoriji – elite (141 km), dok je junior Novog Pazara Nusret Ibrahimović bio osmi na stazi dužine 38.19 kilometara.

U drumskoj vožnji kadeta na 36.06 kilometara, Ermin Ćatović iz Trnave je bio osmi, Elvedin Ćatović (Trnava) je kao 11. ušao na cilj, 14. mjesto osvojio je Ernad Beganović (Trnava), Bekir Korać iz kluba Novi Pazar zauzeo je 21. poziciju, dok je Samir Dreković (Trnava) završio na 26. poziciji.

Junior Novog Pazara Nusret Ibrahimović bio je osmi i u disciplini hronometar (44.24 km), dok je kadet Trnave Ermin Ćatović u svojoj konkurenciji bio deveti na stazi od 41.08 kilometara. Elvedin Ćatović je kadetski hronometar završio na 14. mjestu, 19. je bio Bekir Korać, 21. Ernad Beganović, a 22. Omer Zenković (Novi Pazar).

Izvor: RadioStoPlus.com