Historijski uspjeh – Novi Pazar savladao Zvezdu

44
14

novi_pazar_crvena_zvezda_sportal.rs_10Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara pobijedili su Crvenu zvezdu na svom terenu sa 2:1, u derbiju 21. kola Jelen Superlige.

Pazarci su pred praznim tribinama slavili golovima Pavlovića u 14. i Jevtovića u 70. minutu sa penala, dok je jedini gol za crveno-bele postigao Cvetković u 16. minutu.

Osim Novog Pazara, ovom pobjedom će najzadovoljniji biti Partizan i Čukarički. Crno-bijeli imaju šansu da pobjegnu na +5 ako pobjede Radnički iz Kragujevca, a Čukarički je sada prišao Zvezdi na pet bodova zaostatka.

Sastavi:

Novi Pazar: Zečevićm, Đorđević, Vuković, Tintor, Kostić, Jeftović, Mijić, Pavlović, Radivojević, Matos, Kecap

Crvena zvezda: Rajković, Lazić, Pavićević, Cvetković, Anđelković, Stojanović, Kovačević, Katai, Lazović, Parker, Jović.

Posle uvodnih nekoliko minuta i igre na sredini terena, Pazarci su imali prvi udarac ka golu na meču. Posle greške prilikom dodavanja na sredini lopta je stigal do Radivojevića na 17-18 metara od gola, uslijedio je šut u dalji ugao, ali je Rajković lako zaustavio pokušaj. Već u sljedećem napadu, crveno-beli su uzvratili preko Darka Lazovića, ali su oba njegova pokušaja na vrijeme izblokirana.

Nastavili su domaći sa ofanzivnom igrom, ne dozvolivši Zvezdi da preuzme kontrolu, da bi u 12. minutu ponovo bilo opasno, ali je Lazić nekako uspeo da interveniše, ali ne i četiri minuta kasnije.Kacap je dobio dugu loptu sa svoje polovine, sjajno izbacio mladog štopera gostiju, ali nije uspeo da uputi udarac, pošto je Lazić uz pomoć Anđelkovića izbacio loptu. Međutim, pravo do Pavlovića na šest metara koji je kroz nekoliko igrača i golmana Rajkovića šalje u mrežu – 1:0.

Samo dvadeset sekundi kasnije, Zvezda je izjednačila. Posle akcije po desnom boku, lopta je došla do ivice peterca, a tu se našao desni bek gostuju Nenad Cvetković i špicem proturio loptu kroz noge Vukoviću – poslavši je od dalju stativu u mrežu – 1:1.

U 70. minutu Novi Pazar je ponovo poveo. Gol je sa penala postigao Jevtović koji je prevario Rajkovića, a prethodno je sudija Glođević opravdano pokazao na ‘bijelu tačku’.

Iako se očekivao veliki pritisak posle vodećeg gola Pazaraca, to se nije dogodilo. Domaćin se bez problema branio i ozbiljno je pretio iz kontri i polukontri.

Lalatović je pokušao uvođenjem Orlandića i Bosančića, ali to nije promijenilo ništa u Zvezdinoj igri, pa je Novi Pazar na kraju sasvim zasluženo ostvario pobedu.