Hasanović sa Partizanom treći na trci ”Pet krugova oko Moskve”

0
17

Novi Pazar – Beogradski profi tim ”Partizan Srbija”, za koji nastupa i novopazarski biciklista Esad Hasanović, osvojio je treće mjesto u generalnom plasmanu trke ”Pet krugova oko Moskve”.

Ova etapna trka je imala kategoriju 2.2 po Međunarodnoj biciklističkoj federaciji(UCI), a najbolji pojedinačni plasman od srpskih biciklista ostvario je Žolt Der, koji je šestim mjestom u posljednjoj etapi je stigao do devetog mjesta u generalnom poretku.

Der je na kraju imao 3:08 minuta zaostatka, a beloruski internacionalac u ekipi Partizana Jauhen Sobal bio je deseti sa 3:12 minuta slabijim vremenom od prvoplasiranog. Ivan Stević je bio 18. sa kašnjenjem od 5:47 minuta, dok je Esad Hasanović završio na 60. mjestu sa 45 minuta zaostaka.

Žutu majicu sveukupnog pobjednika osvojio je Rus Sergej Firsanov iz danske ekipe ”Dizajn Koken Blu Voter” u vremenu 12:49,05 časova. Sergej Rudaskov (Rusija, Itera Kaćuša) je drugi sa 1:58 minuta slabijim vremenom, dok je treće mjesto pripalo Vitaliju Popkovu (Ukrajina, ISP) sa 2:01 minuta zaostatka.

Sportski direktor tima ”Partizan Srbija” Dušan Banović ocenio je da se dolazak ekipe u Moskvu, posle otkazivanja trke ”Putevima kralja Nikole” u Crnoj Gori, višestruko isplatio.

“U tri jednodnevne trke kategorije 1.2 osvojili smo dva prva mjesta, slavili su Žolt Der i Esad Hasanović, a Ivan Stević je bio peti i sedmi, pa smo osvojili ukupno 96 svjetskih bodova. U etapnoj trci, Žolt Der je bio šesti u prvoj i četvrtoj etapi i sedmi u trećoj, Stević je bio sedmi u četvrtoj etapi i deveti u prvoj, a Sobal osmi u trećoj etapi. Treća smo ekipa na veoma jakoj trci što je izuzetan uspeh. Sada nas čekaju pripreme za trku ”Kroz Srbiju” u junu koja nam je i glavni cilj prvog dijela sezone”, rekao je Banović.

Izvor: RadioStoPlus.com