Fudbalski spektakl u Ivanjici: Javor pobijedio Pazar u utakmici sa devet golova

0
32

Fudbaleri Javora pobijedili su danas u Ivanjici ekipu Novog Pazara sa 6:3, u utakmici 25. kola Prve lige Srbije.

Domaćin je poveo golom Miroslava Maričića u 28. minutu, već u narednom prednost je povisio Ivan Marković, da bi Nikola Petković u 32. donio Javoru ubjedljivih 3:0.

Do odmora, najprije je u 35. minutu smanjio Kenan Ragipović, a u 45. Petković je drugi put bio precizan za 4:1.

Pazarci su preko Irfana Vusljanina u 56. i Dženana Plojovića u 59. minutu stigli do minimalnog zaostatka, ali su trostruki strijelac Petković i Marković svojim drugim golom postavili konačnih 6:3.

Tim iz Ivanjice utakmicu je završio s igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona u 85. minutu isključen Boban Đerić.

Javor je drugi na tabeli sa 53 boda, koliko ima i vodeći TSC iz Bačke Topole, dok je Novi Pazar na posljednjem, 16. mjestu i ima 11 bodova.

Pazar u narednom kolu dočekuje ekipu Metalca iz Gornjeg Milanovca, a Javor gostuje beogradskoj Bežaniji.