Fap trasirao put Zlatiboru ka Prvoj ligi Srbije (Video)

0
24

U poslednjem kolu Srpske lige grupa Zapad fudbaleri Fapa iz Priboja igrali nerešeno 0:0 protiv Sloge iz Požege i tako izborili opstanak i igranje u srpskoligaškom društvu i naredne sezone, dok je remi za goste označio i kraj nadanju da mogu ostati na liderskoj poziciji i tako izboriti ulazak u Prvu ligu Srbije. Ovakav rasplet situacije u poslednjem kolu iskoristio je Zlatibor koji je nakon pobede od 2:0 protiv Karađorđa kroz cilj prošao prvi i od iduće jeseni igraće u PL Srbije.

U meč poslednjeg kola Sloga je ušla sa prvog mesta i sa dva boda više u odnosu na Zlatibor, dok je Fap bio na 13 mestu i strepeo je za opstanak zajedno sa Železničarom, Loznicom i Mokrom Gorom. Pred više od hiljadu gledalaca na Gradskom stadionu u Prijepolju od kojih je njih oko 200 stiglo iz Požege, Sloga je od samog starta krenula agresivno i sa atacima ka golu Trifunovića. U nekoliko navrata u prvom delu igre, posle prodora po bokovima ka golu kamiondžija tukli su Kilibarda i Plazinić međutim promene rezultata nije bilo. Jedini šut u okvir gola u prvom poluvremenu Fap je uputio iz prekida u završnici prvog dela kada je sa nekih 20 tak metara iz slobodnog udarca tukao Milovanović međutim Glintić je bio dobro postavljen pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom. U nastavku igre, domaći igrači su se još više povukli ka svom golu i vrebali šansu da ugroze protivnički gol iz kontre. Takva igra umalo nije urodila plodom u 70 minutu kada je kontru odlično istrčao Plojović, iskoristio pravovremeno dodavanje Miloševića, zatim se oslobodio čuvara i tukao ka golu Glintića koji je vrhovima prstiju loptu sproveo u korner. Odličnu šansu za kamiondžije propustio je i rezervista Ivanović, koji je posle asistencije Plojovića u 75 minutu ostao sam oči u oči sa golmanom Sloge koji je uspeo da zaustavi njegov udarac.

Imala je i Sloga nekoliko solidnih prilika za postizanje gola, najbolju šasu u samom finišu susreta propustio je Božić koji je sa nekih sedam – osam metara iskosa šutirao ka golu Fapa međutim lopta je završila pored gola.

Poslednje minute meča Fap – Sloga na nogama je pratilo oko 1000 gledalaca, foto: www.ppmedia.rs

Nakon poslednjeg zvižduka sudije Novice Anđelovskog, koji je odlično delio pravdu, usledilo je slavlje kamiondžija i tuga igrača Sloge zbog propuštene prilike da pobedom izbore ulazak u PL Srbije. Na osnovu svega viđenog u sredu popodne u Prijepolju, remi je bio najpravedniji ishod.