Dva zlata, srebro i bronza za novopazarske karatiste

0
118

Karatisti Novog Pazara osvojili su dvije zlatne, srebrnu i bronzanu medalju u borbama na Svetskom prvenstvu u okviru Svetske karate konfederacije (WKC) u Beogradu.

Nastupajući za reprezentaciju Srpske karate unije, zlato su osvojili stariji kadeti Emir Šaćirović i Zejnel Ujkanović, u kategorijama do 65 i preko 65 kilograma.

Haris Emrović stigao je do ekipnog srebra u uzrastu mlađih kadeta, dok su Šaćirović i Ujkanović bili deo selekcije starijih kadeta kojoj je pripalo bronzano odličje.

U Beogradu je nastupio i Adem Plojović, koji je u kategoriji do 34 kilograma kod dečaka starosti između osam i devet godina takmičenje završio u četvrtfinalu.

Karatiste Novog Pazara predvodili su treneri Edin Sadović i Fikret Islamović.