24. Novembar 2011

Sjeverni Sandžak – 21. 11. 2011. godine održana je druga Izborna skupština BKZ-a. Sjednicom je predsjedavao potpredsjednik Skupštine BKZ-a Sead Šaćirović.

U radu Skupštine učestvovali su bajraktari BKZ-a, delegati iz svih gradova Sandžaka te donatori BKZ-a u svojstvu gostiju.

Na početku se prisutnima obratio prvi predsjednik dr. Mevlud Dudić.

Skupština je usvojila izmjene statuta koje se odnose na smanjenje administracije, te da se umjesto dosadašnjih resora formiraju odbori.

Jednoglasno je za predsjednika izabran Jahja Fehratović, a na njegov prijedlog, također jednoglasno, za potpredsjednike izabrani su Sead Hasanović i  dr. Samina Dazdarević, a za generalnog sekretara Enver Biševac.

Za predsjednika Suda časti izabran je Hako Duljević.

Potom su izabrani predsjednici Odbora i njihovi članovi.

ODBOR ZA ETNOLOGIJU I HISTORIJU:

  1. Sulejman Aličković predsjednik
  2. Asim Curić,
  3. Semina Đerlek,
  4. Edin Turković.

ODBOR ZA LIKOVNU UMJETNOST:

  1. Mersija Džanković predsjednik,
  2. Elvis Noklić,
  3. Esad Jašarević,
  4. Alma Kardović.

ODBOR ZA NAUČNO-ISTRAŽIVAČKI RAD:

  1. Šefket Krcić predsjednik,
  2. Mirsad Nuković,
  3. Eldar Šaljić,
  4. Alma Čolović-Međedović.

ODBOR ZA PROSVJETNO-OBRAZOVNU OBLAST:

  1. Mustafa Fetić predsjednik,
  2. Melida Župljanin,
  3. Ferid Bulić,
  4. Feho Selmanović.

ODBOR ZA JEZIK I KNJIŽEVNOST:

  1. Refik Sadiković predsjednik,
  2. Maida Selmanović,
  3. Atifa Šaljić,
  4. Belma Spica,
  5. Sabiha Selamnović,
  6. Rejhana Košuta,
  7. Enisa Nikulić.

ODBOR ZA POZORIŠNO-SCENSKU UMJETNOST:

  1. Semir Gicić predsjednik,
  2. Emir Plojović

ODBOR ZA MUZIKU:

  1. Hajran Đekić predsjednik,
  2. Šefćet Hamidović,
  3. Omer Talović,
  4. Emir Perčić.

ODBOR ZA ARHITEKTURU:

  1. Esad Ujkaniović predsjednik,
  2. Tahir Hubić,
  3. Jasmin Suljević,
  4. Aladin Baljinac,
  5. Edin Zećirović.

ODBOR ZA DIJASPORU:

  1. Šefadil Ličina predsjednik,
  2. Ahmed Ahmatović,
  3. Sead Demić,
  4. Faik Gegić.

ODBOR ZA PRIMIJENJENU UMJETNOST I DOMAĆU RADINOST:

  1. Semina Hrapović predsjednik,
  2. Muradija Nokić,
  3. Manja Kolašinac,
  4. Fifa Koca,
  5. Irma Nokić,
  6. Elvis Totić,
  7. Suzana Muhović.

ODBOR ZA FOLKLOR:

  1. Alija Ribić predsjednik,
  2. Mahmut Gicić,
  3. Mirsada Tahirović,
  4. Adnan Ribić.

ODBOR ZA ZDRAVSTVO:

  1. Tahir Zatrić predsjednik,
  2. Adnan Čaušević,
  3. Enis Jerebičanin,
  4. Mithad Eminović,
  5. Enes Zogić,
  6. Elvira Lukač-Radončić.

ODBOR ZA KULTURNO-HISTORIJSKE SPOMENIKE:

  1. Hajrudin Balić predsjednik,
  2. Sabahudin Gojak,
  3. Senad Gluhavičanin,
  4. Mirfad Sadović,
  5. Hankija Ganić.

ODBOR ZA EKOLOGIJU:

  1. Esko Beširović predsjednik,
  2. Fikret Medagić,
  3. Admir Ugljanin,
  4. Edib Šaljić.

ODBOR ZA SPORT I REKREACIJU:

  1. Jonuz Džanković,
  2. Husnija Klimenta,
  3. Sanel Papić,
  4. Omer Nurković,
  5. Husko Mehmedović

ODBOR ZA IZDAVAŠTVO I BIBLIOTEKARSTVO:

  1. Malik Nurović predsjednik,
  2. Senad Redžopović,
  3. Sanela Karišik,
  4. Ifet Aličković,
  5. Aznaida Nicević.

Na kraju je, na prijedlog predsjedništva imenovan Sud časti u sljedećem sastavu:

  1. Hako Duljević, predsjednik
  2. Rifat Redžović
  3. Tešrif Šačić

Na kraju se prisutnima obratio muftija Muamer ef. Zukorlić, nosilac liste BKZ-a na izborima za BNV.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M0tz7NW0QYY

Izvor: BKZ.rs

Sandžak PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone



Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVI ODGOVOR

No more articles