Drama na Voždovcu: Klonferi prosuli 15 poena prednosti, Vučićević obradovao Pazarce u poslednjem napadu

0
36

Kakvu su utakmicu danas odigrali OKK Beograd i Novi Pazar u okviru 5. kola Košarkaške lige Srbije, zaista će se dugo prepričavati. Imali su Klonferi čak 15 poena prednosti sredinom treće četvrtine, ali su gosti uspeli da je istope i da dođu do trijumfa u poslednjem napadu – 79:80.

Sve je, dakle, bilo rešavano u poslednjem minutu u koji su gosti ušli sa poenom prednosti. Ona je brzo anulirana pogocima Aleksandra Langovića i Novaka Musića sa linije za slobodna bacanja. No, Pazar je uzvratio.

Trojkom Milana Vulića, gosti su otišli na plus dva i OKK Beogradu zadali domaći zadatak na oko 40 sekundi pred kraj utakmice. Oni su ga uspešno odradili. Kada je bilo najvažnije, trojku je pogodio Novak Musić, ali trebalo se odbraniti…

Na satu je ostalo 18 sekundi, gosti su sazvali poslednji tajmaut, ali nije sve pošlo kako su se nadali. Milan Vulić je prvo promašio lej-ap, Novaković je zatim promašio za tri i Klonferi nikako nisu uspevali da dođu do ofanzivnog skoka. To je na kraju kaznio Nemanja Vučićević, koji je doneo veliko slavlje gostujućim košarkašima.

Na kraju, domaćima nije pomogla ni odlična partija Novaka Musića, koji je ubacio čak 27 poena i došao do sedam skokova. Sve su to uspeli da ponište Milan Vulić sa 21 poenom, Aleksa Novaković sa 14 poena, te Stefan Matović sa 13.

A delovalo je da se Pazarcima nikako ne piše dobro, bar po samom startu. OKK Beograd je ušao u furioznu seriju, poveo sa 11:0, a potom je tu prednost samo uspeo dodatno da nadogradi do kraja kvartala – 28:13. Odlično je tokom čitave ove deonice igrao Aleksandar Langović, koji je faktički predvodio Klonfere do ovako visoke prednosti.

Gosti su se donekle vratili u igru sredinom druge deonice kada su prišli na svega pet poena iza domaćina, ali su Klonferi tada ponovo pokrenuli motore, otišli na 14 poena razlike i zbog toga su znatno mirnije mogli da uđu u drugo poluvreme – 44:30.

Održavao je domaćin prednost tokom celog trećeg kvartala na nivou na kojem je bio i pre odlaska na veliki odmor. Ipak, nešto se desilo u poslednja dva minuta, Novi Pazar je proradio, prišao na osam poena zaostatka i nagovestio da bismo mogli da gledamo nešto uzbudljiviju završnicu – 59:51.

Pazarci su nastavili da grizu, pokušavali su da smanje razliku u završnici, ali su Klonferi sve to odlučno odbijali. Veoma važnu ulogu tada je kod domaćih igrao Novak Musić, koji je u nekoliko vezanih napada upisao poene za OKK Beograd. Pazarce su nekako vukli napred Aleksa Novaković, Aleksandar Todorović i Nikola Korać.

I uspeli su Pazarci da probiju bedem i da pred poslednji minut čak i povedu protiv OKK Beograda. Sve je čak mirisalo i na novi produžetak, koji bi Klonferima bio treći vezani. Ipak, do njega nije došlo, sve zahvaljujući već pomenutom Nemanji Vučićeviću.