Đalac donio pobjedu Pazarcima nad Slogom

0
22

Novi pazar – Fudbaleri Novog Pazara su bili uspješni u poslednjoj provjeri pred nastavak prvoligaškog prvenstva. Plavi su rezultatom 1:0 pobijedili srpskoligaša iz Kraljeva,Slogu. Pred oko 1500 gledalaca, tim Mladena Dodića bio je naročito dominantan u prvom poluvremenu i prava je šteta što se mreža golmana  Božovića,nije još koji put zatresla. Imponovala je borbenost Kecapa, sigurnost i kreacija tandema „vezista“ Paunović-Prodanović, probojnost po bokovima Lotinca i Arifovića,a prve aplauze i simpatije publike pobrao je i tamnoputi Uganđanin Kaizi.

Konačan rezultat je postavljen već u 12.minutu i to posle prve ozbiljnije akcije domaćih.
Kecap je na dodavanje Kaizija,velemajstorski prošao desnom stranom. Uslijedila je nesebična asistencija ka Đalcu,koji je iskosa sa lijeve strane matirao golmana Sloge.

Deset minuta docnije,mnogo sreće bilo je uz goste. Paunović je iznenada raspalio po lopti sa preko 20 metara,no, umjesto mreže,ovog puta se tresla stativa.
U 31.minutu, Kecap je imao odličnu šansu. Izašao je „jedan na jedan“ sa Božovićem,koji uspijeva da odbrani.
Pet minuta prije odlaska na odmor, ponovo domaći nisu bili miljenici Fortune. Đalac je na levoj strani prevario čuvara, usledio je centaršut ka Delibašiću. Ovaj iz punog trka šutira glavom sa pet metara i pogađa prečku,uz aplauze sa tribina.
Kudikamo siromašnije sadržajem bilo je drugo poluvrijeme. tečnih akcija nije skoro ni bilo, a sem pokušaja Spasojevića i u dva navrata Prodanovića,skoro da ni jedan detalj nije zavredio pažnju. Sve u svemu, uspiješna generalka najstarijeg prvoligaša,pred,po tradiciji,teško gostovanje u Sremskoj Mitrovici,naredne nedelje.

„Parirali smo koliko smo mogli ekipi koja je znala šta hoće u svakom trenutku. Novi Pazar je još jednom potvrdio kvalitet i visoke ambicije koje ima u ovom prvenstvu“,komentar je Igora Tufegdžića,trenera Sloge.
Mladen Dodić,strateg plavih naglasio je da je zadovoljan,ali da uvjek može bolje.

„Najvažnije je da su igrači,posle treninga u teškim uslovima u Šutenovcu, konačno  osjetili pravi teren. Većinom sam zadovoljan kako je funkcionisala naša igra, ostalo ćemo pokušati da „doteramo“ do utakmice protiv Srema“,rekao je Dodi

Izvor: SandzakLive.rs