Crvenoj zvezdi Kup Srbije

0
9

Novi Pazar – Odbojkaši beogradske Crvene zvezde osvojili su večeras u Novom Pazaru Kup Srbije, pošto su u finalu savladali Radnički iz Kragujevca sa 3:1 (25:22, 18:25, 25:22, 27:25).

Finalna utakmica trajala je 113 minuta.

Crvno-bijele su do pobjede predvodili Dušan Petković sa 18 i Nemanja Jakovljević sa 11 poena, dok su Lazar Koprivica i Milan Čelić zabeležili po sedam poena.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Vladimir Čedić sa 22 poena, Nemanja Stevanović dodao je 19, a Nemanja Radović 12 poena.

Dva uvodna seta bila su gotovo izjadnačena do drugog tehničkog tajm-auta, a onda je finiš prvog dijela pripao Beograđanima, dok su u završnici drugog seta bolji bili Kragujevčani.

Radnički je u trećem setu uspeo da dostigne prednost protivnika od pet poena (13:8) i izjednači na 19:19, ali je Zvezda imala više koncentracije i asom Petkovića došla je do vođstva od 2:1.

Crvena zvezda je igrala bolje u četvrtom setu do vođstva od 21:18, kada je Radnički napravio seriju od 5:0 i došao na korak do izjadnačenja. Aktuelni šampion vratio se u igru dobrim servisom Milana Perića, a poslednji poen osvojen je posle neosmišljenog penala Kragujevčana.

Finalnu utakmuicu Kupa Srbije pratilo je oko 1.000 gledalaca u sportskoj dvorani “Pendik”.

Crvena zveda je u polufinalu savladala Novi Pazar sa 3:0, a Radnički je pobjedio Vojvodinu sa 3:1.

Ovo je odbojkašima Crvene zvezde 11. trofej u nacionalnom kupu.