CEV: Pazarci ispustili 2:0 i 16:13 u trećem setu

0
9

Odbojkaši Novog Pazara poraženi su kao domaćini od slovenačkog ACH Voleja u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV – 3:2 (20:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:11)

Pred oko 1.300 gledalaca u dvorani Pendik, Pazarci su vodili sa 2:0 u setovima i 16:13 u trećem periodu igre, ali je uslijedio preokret, pa su poslije dva časa i četiri minuta igra slavili gosti iz Ljubljane.

Najefikasniji kod ACH Voleja bio je Jan Pokeršnik sa 25 poena, a pratili su ga Dmitri Babkov sa 15, odnosno Diko Purić i Matej Mihajlović sa po 12 poena.

Znali smo da će biti teško, da je publika ovdje fenomenalna i da nosi domaćina. Želio sam da ne paničimo, a kad smo poslije nekih izmjena pregurali treći set, znao sam da će biti lakše. Ponosan sam na moje momke, ali u revanšu u Ljubljani moramo da budemo maksimalno skoncentrisani i odigramo kao da je 0:0“, rekao je trener ACH Voleja Zoran Kedačič

Na drugoj strani, Irfan Hamzagić upisao je 25, Marko Vukašinović i Aleksa Polomac po 15, a Marko Radosavljević 13 poena za Novi Pazar.

Nisam razočaran, izgubili smo od ekipe koja već 15 godina forsira agresivan sistem igre u odbrani i bloku, koji je jedini ispravan. Kako je utakmica odmicala, umor je uzimao danak, a možda ostaje žal što u finišu trećeg seta nismo imali malo više povjerenja u sebe i koncentracije. Nismo bez šanse u revanšu“, ocijenio je trener Pazara Hamza Zatrić

Druga utakmica šesnaestine finala Kupa CEV između ACH Voleja i Novog Pazara na programu je 19. decembra u Ljubljani.