Četiri gola Edina Džeke za Manchester City na gostovanju protiv Tottenhama

3
18

BiH – U prvom poluvremenu utakmice četvrtog kola engleske Premier lige između Tottenhama i Manchester Cityja zablistao je Edin DŽeko.

Naš centarfor je na White Hart Lineu u prvih 45 minuta potopio londonski klub postigavši dva gola.

Utakmica je počela sa inicijativom Tottenhama da bi Manchester City, u kojem je danas debitovao i Samir Nasri, koji je bio i jedan od asistenata Džeki, preuzeo kontrolu nad mečom.

Ovo je prvi hat – trick nekog igrača Manchester Cityja u meču protiv Tottenhama od 1962. godine.

Rezultat je na kraju glasio 1:5 za Manchester City a za goste je još postigao gol Aguero u 60., dok je za Tottenham pogodoi Kaboul u 68. minuti.

Džeko je postigao golove u 34., 41., 55.  i 90. minuti i sada je sa šest golova vodeći na listi strijelaca engleskog prvenstva.

Izvor: DnevniAvaz.ba