Bošnjak i Albanac golovima donijeli pobjedu Švicarskoj

14
25

SP 2014: Švicarska u finišu šokirala Ekvador

Švicarska – Danas se od 18 sati odigrala utakmica prvog kola Svjetskog prvenstva grupe E između reprezentacija Švicarske i Ekvadora.

Reprezentacija Švicarske je u samom finišu golom Seferovića savladala Ekvador rezultatom 2-1.

Početni sastav Švicarske: Benaglio; Lichtsteiner, Von Bergen, Djourou, Rodríguez; İnler, Behrami; Stocker, Xhaka, Shaqiri; Drmić.

Početni sastav Ekvadora: Domínguez; Paredes, Guagua, Erazo, Ayoví; A. Valencia, Noboa, Gruezo, Montero; E. Valencia; Caicedo.

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika na obje strane.

U 22. minuti Ekvadorci su stigli u vodstvo.

Enner Remberto Valencia Lastra je postigao jedini gol u siromašnom prvom poluvremenu.

Nadskočio je obranu nakon sjajnog centaršuta iz slobodnog udarca i zakucao loptu glavom u gol. Lopta je išla nisko po sredini gola, ali golman nije mogao obraniti iz tolike blizine.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika na obje strane.

Gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj je Ekvador imao prednost, a Švicarska posjed lopte. U drugom poluvremenu reprezentacija Švicarske je krenula još agresivnije.

Vidjelo se to htjenje Evropljana za pogotkom.

Već nakon samo tri minute Švicarci su poravnali rezultat. Admir Mehmedi je zabio nakon dobro izvedenog kornera. Skočio je najviše i zakucao loptu uz lijevu stativu.

U 59. minuti Ekvadorci su mogli do ponovnog vodstva.

Strijelac prvog pogotka Enner Valencia je dobro vodio loptu i opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo iznad gola. Bila je to odlična solo akcija. Ekvador se budio.

Samo desetak minuta kasnije Jefferson Montero  je uzeo loptu i cik-cak prošao kroz obranu. Na kraju je pucao nisko u lijevu stranu gola, ali mu je šut savršeno obranio golman Švicarske Diego Benaglio.

Tri minuta kasnije Josip Drmić je zabio gol ta Švicarce, ali je poništen zbog ofsajda.

U 72. minuti Xherdan Shaqiri je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla lijevo od gola.

Pred sami kraj susreta Švicarska je uspjela preokrenuti rezultat i zadati veliki šok Ekvadorcima. Strijelac je bio Haris Seferović.