Bibiću rekord na 1.500 metara i finale Svjetskog prvenstva

2
10

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić plasirao se danas u finale discipline 1,500 metara na Svjetskom prvenstvu za starije juniore u Tampereu, pošto je u trećoj kvalifikacionoj grupi zauzeo drugo mjesto.

Iako je prije trke imao tek 10. vrijeme od 13 srednjeprugaša u njegovoj grupi, 19-godišnji Novopazarac bio je drugi ličnim rekordom i ukupno drugim rezultatom kvalifikacija od tri minuta i 44,68 sekundi.

Pobijedio je svjetski dvoranski šampion iz Birmingema, Etiopljanin Samuel Tefera, koji stazu pretrčao za tri minuta i 44,48 sekundi, a poslije Bibića u cilj je ušao trećeplasirani Džejk Hejvord iz Velike Britanije sa tri minuta i 45,45 sekundi.

U finalu na 1.500 metara, koje je na programu 12. jula od 19.25 po srednjeevropskom vremenu, nastupiće 12 atletičara, po trojica najbržih iz tri kvalifikacuione grupe i još trojica po vremenu.

Bibić je na šampionatu svijeta u Finskoj prijavljen i za dionicu od 5.000 metara, a finale je zakazano za 14. jul od 14.20.