Bibić šampion Balkana, Džakovac viceprvak Srbije

1
16
Atletičar Novog Pazara Elzan Bibić osvojio je zlatnu medalju na 3.000 metara na Prvenstvu Balkana u dvorani za juniore, koje je održano u Istanbulu.

U konkurenciji sedmorice takmičara, Bibić je trijumfovao vremenom od 8:24,60 minuta.

Srbiju je u Istanbulu predstavljalo 13 atletičara i 11 atletičarki, a osvojeno je ukupno devet medalja – četiri zlatne, dvije srebrne i tri bronzane.

Dan ranije, nastup u dvorani imao je i mladi Novopazarac Amel Džakovac, koji je na Prvenstvu Srbije za pionire zauzeo drugo mjesto na 2.000 metara ličnim rekordom od 5:52,01 minuta.

Najbrži među sedmoricom pionira bio je Aleksa Milanović iz ćuprijske Morave sa 5:48,89 minuta, dok je treće mjesto pripalo Teodoru Antić iz šabačkog Tempa sa 6:36,31 minuta.