Biatlonac Rastić odustao sa trke u Norveškoj

0
22

Biatlonac Srbije Damir Rastić nije uspao da završi trku sprinta na 10 kilometara na poslednjem ovosezonskom Svetskom kupu u norveškom Holmenkolenu, u kojoj je pobedio domaći takmičar Johanes Tingnes Bo.

Rastić je odustao posle svih pet promašaja u prvoj pucačkoj seriji i jedini od 113 biatlonaca nije stigao do cilja.

Vodeći u Svetskom kupu i u disciplini sprint, Norvežanin Bo slavio je vremenom od 24 minuta i 39,9 sekundi, uz jedan promašaj na strelištu.

Drugo mesto osvojio je Lukas Hofer iz Italije sa 31,7, a treće sa 35 sekundi zaostatka Francuz Kentan Fijon Maje, koji su imali maksimalan učinak u gađanju.