Bh. rukometaši deklasirali Kosovo u Tuzli

0
20

160109089.10_xxlTuzla, Kosovo – Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savdalala je Kosovo sa 41:25.

Prvih 15-ak minuta igralo se gol za gol, no ubrzo se pokazalo da gosti ne mogu parirati Zmajevima ni u ovom susretu. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 18:13, da bi u nastavku naši reprezentativci samo nastavili povećavati prednost.

Reprezentaciju su do jedne od najuvjerljivijih pobjeda BiH u historiji nosili sjajni tuzlanski navijači ispunjenoj u dvorani Mejdan.

Selektor Marković nakon utakmice nije bio najzadovoljniji zbog broja primljenih golova, ističući da je zadovoljan samo bodovima.

“Igrali smo lakšu utakmicu, a glavama smo bili u Slovačkoj. Previše smo golova primili od ovakve ekipe, pa sam zadovoljan samo bodovima. Nema nikakve matematike, pobijediti sve utakmice do kraja i sve će biti uredu. Oni imaju odličnu ekipu, ali imamo i mi i ta četiri gola prednosti iz prve utakmice”, rekao je Marković.

“Zadovoljni smo pobjedom. Sigurno je i da su promjene trenera na poluvremenu uticale, pa smo u drugom poluvremenu uspjeli zabiti više golova. Spremamo se za Slovačku i idemo na pobjedu, nemamo  nikakvih kalkulacija”, rekao je Dejan. Perić.

U srijedu naša reprezentacija gostuje u Slovačkoj koja je večeras savladala Litvaniju sa 31:27.

Tuzla: Bosna i Hercegovina – Kosovo 41:25 (18:15)
Hlohovec: Slovačka – Litvanija 31:27 (19:10)

Kraj utakmice

60’ – Ovčina u posljednjim sekundama postiže i 41. gol.

60’ – Stižemo do 40. gola.

59’ – Bečić pogađa.

58’ – Ponovo pogađamo iz kontre, Kosovari uzvraćaju.

56’ – Novi gol za BiH.

55’ – Ovčina pogađa iz kontre.

53’ – Jedan naš igrač se okliznuo i izgubio loptu, a Kosovari su to iskoristili i pogodili iz kontre.

52’ – Milas postiže svoj prvi gol.

52’ – Krasnići pogađa iz sedmerca.

51’ – Perić opet pogađa.

47’ – I Perić se upisuje u listu strijelaca, a samo 10-ak sekundi kasnije pogađa i Ovčina.

46’ – Hadžiomerović pogađa.

46’ – Postigli smo 30. gol. Bečić je dobio dvije minute.

45’ – Konačno pogađaju Kosovari.

42’ – Marković je šansu dao igračima sa klupe, a oni to odlično koriste. Bečić je pogodio.

41’ – Burić brani Terzižiju, Kosovari u velikim problemima.

40’ – Hadžiomerović pogađa. Očekuje nas uvjerljiv trijumf.

40’ – Slično kao i minutu ranije. Gosti pogađaju, Zmajevi uzvraćaju.

39’ – Kosovari smanjuju, ali uzvraćamo.

37’ – Dvocifrena razlika. Pogodili smo iz sedmerca.

35’ – Poagađamo i iz kontre. Imamo +9. Kosovari sada nisu ni iskoristili sedmerac.

33’ – Zulfić postiže već svoj drugi gol u drugom poluvremenu.

31’ – Susret je nastavljen.

Poluvrijeme

30’ – Mario Blažević opet brani. Ima odličnu noć.

30’ – Ovčina iz kontre za plus pet.

29’ – Blažević je, ipak, kapitulirao.

28’ – Dvije minute Terziću i sedmerac za Kosovo kojeg je odbranio Blažević. Igramo bez dva igrača, ali imamo odličnog Blaževića na golu.

27’ – Zulfić lijepo pogađa. Pet golova prednosti.

26’ – Primili smo, ali i uzvratili golom. Podrška navijača ne prestaje.

24’ – Kosta Savić za +4.

23’ – Imamo tri gola prednosti.

22’ – Prelako smo primili gol sa velike distance.

21’ – Kosovari smanjuju, ali i mi uzvraćamo.

18’ – Burić brani, nakon čega Savić ekspresno pogađa.

16’ – Pogodili smo, a imamo i igrača više.

14’ – Gol za Kosovo. Opet smo primili gol iz kontre, ali Prce brzo poravnava rezultat na 7:7

11’ – Gol za Kosovo, a onda gubimo loptu, pa primamo gol iz kontre.

10’ – Opet vodimo, ali smo se ovaj put odbranili, pa postigli još jedan gol.

9’ – Ponovo smo poveli, ali Kosovari opet brzo dolaze do izjednačenja. Igra se gol za gol.

6’ – Gosti poravnavaju iz sedmerca.

5’ – Ovčina za 3:2. Odlična atmosfera u Mejdanu.

3’ – Kosovari su poveli, ali Prce poravnava.

1’ – Ovčina dovodi BiH u vodstvo, ali protivnik izjednačava.

1’ – Susret je počeo.

20:10 – U toku je izvođenje himni. Sjajna atmosfera u Tuzli.

19:50 Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20:15 u Tuzli protiv Kosova igra susret četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine.

Navijači očekuju još jednu laku, vjerovatno i lakšu pobjedu od one na Kosovu u srijedu kada je bilo jasno da naši protivnici, uz svo dužno poštovanje, nisu dorasli Zmajevima.

Ovom pobjedom naša reprezentacija učvrstila bi se na prvom mjestu u Grupi 1 koje vodi u baraž.

Od 18 sati igrali su Slovačka i Litvanija, a domaćini su slavili rezultatom 31:27.