Sandžaklija sutra u Minhenu za šampionski pojas

11
26

DamirMukovic2_zps5f67048c

Rožaje – Rožajski kik bokser Damir Muković boriće se sjutra (18h) u Minhenu protiv Njemca Domenika Haselbeka, u meču za titulu prvaka svijeta u disciplini ful kontakt, saopšteno je iz njegovog štaba.

Muković je zvanični je prvak svijeta u WKU federaciji, kategorija do 75, dok je do 72,5 kilograma bio prvak Evrope.

Član rožajskog kluba Univerzum sredinom maja prošle godine pred svojim navijačima pobijedio je Mađara Balaša Roša i osvojio titulu profesionalnog prvaka svijeta u disciplini lou kik.

Godinu ranije pobjedom protiv Mađara Karolja Tota osvojio je pojas namijenjen profesionalnom prvaku Evrope u disciplini K1 takođe u Rožajama. Muković je u karijeri ostvario 74 pobjede, a ima i 12 poraza. Haselbek, koji je vlasnik titula prvaka svijeta u četiri federacije – WAKO, ISKA, WKU i WKA, ima 39 pobjeda i tri poraza, dok je jedna borba završena neriješena.

Muković je sedam puta bio prvak Crne Gore, dok je četiri puta bio najbolji u nekadašnjoj Državnoj zajednici. Nekadašnji je vicešampion Balkana, osvajač je srebrne medalje na Svjetskom kupu, dok sa amaterskog prvenstva svijeta ima srebrno i bronzano odličje. Muković je dio stručnog štaba rožajskog kluba, koji je posljednjih godina iznjedrio nekoliko osvajača medalja na evropskim i svjetskim šampionatima.

Na osnovu dostavljenih informacija, televizije koje će prenositi sjutrašnji meč su zagrebačka Otvorena TV, kosovska RTK 1 i njemačka Sport 1.