Pljevlja: Eldar Salihović u smučarskom svjetskom vrhu

0
31

thumbPljevlja – Konačno je počela takmičarska sezona za smučara iz naseg grada, najboljeg mladog skijaša Crne Gore i najboljeg mladog sportistu Pljevalja u 2013. godini Eldara Salihovića. Na početku sezone Salihović pokazao vidan napredak u odnosu na prošlu sezonu.

Eldarov tim je zadovoljan početkom sezone jer je forma u usponu, a takamičenja u januaru služe kao priprema za velika takmičenja koja Eldara očekuju u februaru i martu. Sledećeg mjeseca je evropsko, a u martu svjetsko prvenstvo.  Do sada je Salihović učestvovao na četiri izuzetno kvalitetna kadetska takmičenja i svaki put bio je među šest najboljih, dok jednu trku nije završio. Prvo takmičenje mu je bilo u austrijskom skijalištu  Vainebenu,  a Salihović je učestvovao u izuzetno uzbudljivoj veleslomskoj trci gdje je zauzeo odlično peto mjesto. Pobjednik je imao za pola sekunde bolje vrijeme od mladog Pljevljaka, a postolje mu je izmaklo za nešto više od desetinke sekunde. Na sledeće tri trke koje su takođe bile u Austriji, u Lincu, Salihović je rezultatima pokazao da u je svom uzrastu u samom svjetskom vrhu. U veleslalomu Salihović je bio šesti, a u slalomu peti. U narednoj slalomskoj trci Salihović je rizikovao i pokušao da se dokopa prvog postolja, ali je proklizao na sredini staze i nije uspio da završi trku. Inače se E

Eldar Salihović tek od ove sezone takmiči u kadetskoj konkurenciji i jedan je od najmlađih jer je većina takmičara rođena 1998, godine, a mladi Pljevljak je godinu mlađi što za takmičenje u katetskoj konkurenciji mnogo znači.  Za tri dana Eldar putuje u Andoru, gdje će od 26. do 31. januara pokušati da osvoji nove bodove FIS u slalomu i veleslamu, kao i bodove u superveleslalomu i superkombinaciji.