Nezaustavljivi Dijamant opet pogodio: Džeko je najbolji strijelac Italije! (VIDEO)

0
23

Džeko ruši sve prepreke

BiH – Nakon što je u 39. minuti doveo Vućicu u vodstvo protiv Fiorentine, kapiten naše fudbalske reprezentacije golgeterski niz nastavio je i u drugom poluvremenu.

Kapitenu Zmajeva ovo je bio 17. prvenstveni pogodak i sada je usamljen na vrhu liste najboljih strijelaca Italije. U leđa mu gleda Mertens (Napoli) koji je postigao gol manje.

Dijamant je nastavio pohod na rekord Rome za najboljeg klupskog strijelca svih vremena (u svim takmičenjima). Za to mu je potrebno još 10 golova, a vlasnik rekorda je Pedro Manfredini (34 gola), koji je to ostvario u sezoni 1960/61.

Džk-gol2_R–F by mediabh

Roma je na kraju slavila pobjedu rezultatom 4:0, a osim dvostrukog strijelca Edina Džeke, golove su postigli Fazio i Nainggolan. Roma je trenutno na drugoj poziciji sa 50 bodova, četiri manje od lidera Juventusa, koji ima i utakmicu manje.

R–F_4–0 by mediabh