Velika pobjeda Damira Rastića u Hrvatskoj

0
16
Velika pobeda Damira Rastića u Hrvatskoj
Ski trkač iz Sjenice Damir Rastić pobijedio je danas u trci distance na 10 kilometara na Balkan kupu u hrvatskoj Ravnoj Gori, a prvi put u karijeri ostvario je rezultat ispod 50 FIS bodova.

Ovaj 28-godišnji reprezentativac Srbije prešao je stazu za 21 minut, 16 sekundi i tri desetinke, što mu je donijelo 42,49 FIS bodova.

Drugo mesto zauzeo je Krešimir Crnković iz Hrvatske sa 16,7 sekundi slabijim vremenom (52,96 FIS bodova), dok je trećeplasirani Bugarin Veselin Cinzov za pobednikom zakasnio 34,9 sekundi (64,37 FIS bodova).

Rejhanu Šmrkoviću, još jednom Sjeničaninu u selekciji Srbije pripalo je šesto mesto sa 1:21,3 minuta zaostaka za Rastićem (93,45 FIS bodova).

Rastić je dan ranije slavio i u trci na 10 kilometara na stazi Dvorišta na Jahorini, gde je Rejhan Šmrković u konkurenciji 23 nordijca bio šesti, dok su Emir Hrkalović i Mirsad Pejčinović odustali.

Drugog dana takmičenja na Jahorini, Hrkalović je bio najbolji od 22 trkača na 10 kilometara, a Pejčinović je završio kao sedmoplasirani.

Ski centar Dvorišta bio je domaćin i nordijkama, koje su odmjerile snage u trkama distance na pet kilometara. Inesa Zekić je u konkurenciji 14 takmičarki imala sedmu poziciju i nezavršenu trku, dok je Anastasija Vojinović, posle odustajanja u prvom nastupu, uknjižila 12. mjesto.