Vojvodina iz Novog Pazara odnijela tri boda

9
16

fk npNovi Pazar- Fudbaleri Vojvodine slavili su na veoma teškom gostovanju u 23. kolu Jelen Superlige protiv Novog Pazara sa 1:0, dok je Rad bio bolji od Radničkog 1923 istim rezultatom. Donji Srem je glatko slavio protiv OFK Beograda 4:0, a bez golova su odigrali Napredak i Spartak u Kruševcu.

Vojvodina je sačuvala šanse da se domogne treće pozicije tako što je u derbiju slavila protiv Novog Pazara golom Mirka Ivanića u 20. minutu. Novosađani su šest puta uputili udarac u okvir gola, tri puta više nego domaća ekipa koja je takođe imala svojih šansi, ali nije uspela da konvertuje trenutke ofanzive u pogodak.

Deset minuta prije kraja utakmice, Rad je preko Miloševića, koji je sa bijele tačke bio precizan, savladao Radnički 1923 i tako Kragujevčanima napravio još veći problem, jer ni posle ovoga kola se neće pomeriti sa samog dna srpskog nacionalnog prvenstva.

Prilično ujednačena utakmica u Kruševcu donijela je pravednu podjelu bodova – Napredak i Spartak nisu uspjeli da postignu pogodak, a domaćin nije mogao da iskoristi prednost posle isključenja Ivanovića u 81. minutu.

Daleko najubedljiviju pobedu u dosadašnjem dijelu 23. kola ostvario je Donji Srem koji je porazio OFK Beograd, a goleada je otvorena u 32. minutu autogolom Antonova. Mirković je u 51. minutu povisio na 2:0, dok su dva gola stigla za 180 sekundi nakon što su Lakićević i Bogunović tresli mrežu “romantičara”.